Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība


 
 

Aktualitātes novadā

   

ZIEMASSVĒTKU SMARŽU BUĶETE JĒRCĒNMUIŽĀ
27.12.2012


   Aiz muguras pats īsākais gaismas laiks gadā, pats tumšākais - saulstāvji, kad saule trīs dienas stāv uz vietas. Nu tā jau pagriezusies uz vasaras pusi, aizvadīts kristīgo Ziemassvētku klusais miers virs zemes, labu prātu cilvēkiem nesot.

   Latviešiem Ziemassvētki vienmēr bijuši vieni no bagātākajiem, līksmākajiem, skaļākajiem svētkiem. Bagāts tas, kas daudz strādājis, kam šķūņi, klētis un apcirkņi pilni. Ziemas Saulgriežos vēl nav iztērēts rudens vākums, ir daudz, ko galdā likt: cūkas gaļa, plāceņi, pīrāgi, pupas un zirņi.

   Bagāti Ziemassvētki atnāca arī Jērcēnmuižā 22. decembrī, izgaršojot un izsmaržojot Ziemassvētku smaržas un garšas.

   Liels paldies visiem svētku dalībniekiem, sākot no idejas un beidzot ar ikvienu svētku apmeklētāju. Svētku jēga tika atrasta kopīgā darbībā nevis pasīvā malā stāvēšanā. Lielais paldies  "Mednieku biedrībai Jērcēni" un īpaši Jānim Encem par sadarbību pasākuma veidošanā. Paldies Bulduru mākslas nama audējām un īpaši Tautas daiļamata meistarei Martai Encei, par klātbūtni izstādes veidošanā. Paldies biedrības "Šūpolēs" rūķīšiem par karsto dzērienu daudzveidīgo sortimentu un rūķīšiem - laimes lējējiem. Par dančiem un dziesmām paldies folkloras deju kopai "Sudmaliņas" no Valkas novada un pašmāju "Mežābelei". Paldies visiem smaržu un garšu ražotājiem - zemnieku saimniecībai "Veckūkuri" par gardajiem jogurtiem un smaržīgo piena kosmētiku, piemājas saimniecībai "Laurīši" par daudzveidīgo sortimentu, "Pīlādzīšu" saimniekiem par medu un pinumiem, "Ošu" saimniecei par gardajiem pīrāgiem, piparkūkām un "Napoleona" kūku, "Žagatu" saimniecei no kaimiņnovada par mājas torti. Tiem pasākuma dalībniekiem, kuri vēl nebija sarūpējuši Ziemassvētku dāvanas, bija iespēja tās izvēlēties no rokdarbnieču darbu klāsta - liela interese bija par Anitas Auniņas dekupāžām, Solvitas Tēbergas pērļotajām rotām, Rasmas Kosmanes rotaslietām, cimdiem, zeķēm, dāvanām varēja pasūtīt Annijas Ences apgleznotās kaklasaites.

Līksms svētkos ir priecīgais, kas visas likstas aiz sevis atstājis, bluķī sadedzinājis. Ķekatnieku izdarībām ir liela iekšēja jēga un nozīme - pat izdiedelētais un nočieptais nākamgad ar augļiem nāk atpakaļ. Kas cienā ķekatniekus, tam būs svētība. Jērcēnmuižas ķekatnieki nobaudījuši gardo Ziemassvētku zupu mednieku gaumē, vēlēja svētību un izdošanos nākamajā gadā. Paldies pasākuma finansiālajiem atbalstītājiem - biedrībai "Lauku partnerība Ziemeļgauja" un Strenču novada pašvaldībai!

Saulgrieži ir labā svētki. Bluķi sadedzinot sadeg viss vecais, nederīgais sliktais, gada laikā ir sakrājies gana daudz ļaunuma, nenovīdības, īgnuma ķildu. Lai sadeg uz neatgriešanos! Priecīgu gadu miju!

Ginta Gailīte, pasākuma koordinatore

Ieskatu svētku svinēšanā iespējams aplūkot Annijas Ences video sižetā:

 

 

  
 
      Atpakaļ