Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība


 
 

Aktualitātes novadā

   

IZGARŠOSIM ZIEMASSVĒTKU SMARŽAS JĒRCĒNMUIŽĀ! (atkārtota informācija)
20.12.2013


    Kad Saules ceļš debesu jumā ir visīsākais, klāt Ziemas Saulgriežu laiks. Tas ir noslēpumu, gaismas atdzimšanas un līdzdalības rituālu laiks, kas jāpiedzīvo ikvienam. "Nāc, māsiņa, ciemoties Ziemassvētku vakarā: Būs pupiņas, būs zirnīši, Būs cūciņas šņukurīts,"  latviešu tautas dziesmā skan aicinājums. Zirņi, pupas – tajos ir visstiprākais asnu spēks. Un kurš vēl ir tik apaļš un gluds kā zirnis? Ripodams cauri gadam, tas iziet visas pārvērtības no asna līdz jaunai sēklai. Lai izdodas sevī uzjundīt asnu spēku, mudināt saulīti atkal celties augstāk un izlūgties svētību pārlaist šo tumsu, atlaist nevajadzīgo un gūt spēkus jaunam gājumam, vajadzīga mūsu kopīgā darīšana un radīšana.
    Jērcēnmuižas saime aicina visus būt kopā mirklī, kad gaisma lauž tumsu, lai ar dziesmām, rotaļām un jautrību svinētu Ziemas saulgriežu vakaru. 21. decembrī no plkst. 16:00 Jērcēnmuižas Mednieku namā varēs apskatīt Tautas lietišķās mākslas studijas "Staicele" čaklo rokdarbnieču darbu izstādi kā arī iepazīt un vērot  mūsu novada rokdarbnieču un amatu meistaru darbošanos. Darbosies Mednieku krodziņš, kurā varēs nobaudīt desiņas ar kāpostiem, ko sarūpēs mednieku biedrība "Jērcēni". Par karstiem dzērieniem un karstalu gādās biedrība "Šūpolēs", sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu.
    Jērcēnmuižā varēs nobaudīt piemājas saimniecībā "Laurīši" ražoto ozolzīļu kafiju un prasmīgo saimnieču gatavotos labumus. Uz svētkiem nāksim katrs ar savu cienastiņu kopīgai vakarēšanai un kopā klāsim lielo saimes galdu. Ja Ziemas saulgrieži būs balti, tad  varēsim izbaudīt arī vizināšanos ar zirgu pa Jērcēnmuižas parku. Kad satumsīs vakars,  iedegsim eglīti muižā, bet sadedzinot bluķī visu, kas šajā gadā bijis slikts, atbrīvosim ceļu jaunajam! Laimīgam un bagātam gadam izkalsim Strenču novada 2014. gada Laimes monētu! Dziesmās un dančos ar mums kopā būs folkloras kopa "Mežābele". Lai mūs vieno latviskās gara un tikuma vērtības!

Ginta Gailīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
 
      Atpakaļ