Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība

ENG | LV |


 
 

Aktualitātes novadā

   

DAUDZDZĪVOKĻU NAMU PAGALMA LABIEKĀRTOŠANA
12.09.2016


Strenču novada domes rīkotā Atbalsta konkursa iedzīvotāju iniciatīvām „Sabiedrība ar dvēseli 2016” projektu konkursā biedrība “Esam Jērcēniem” ieguva finansējumu 500 eiro - projekta “Daudzdzīvokļu namu pagalma labiekārtošana” realizācijai. Daudzdzīvokļu namos dzīvo dažādu paaudžu iedzīvotāji, lielākā daļa ir vecākās paaudzes, kuri saviem spēkiem nevar sakopt un labiekārtot pagalma zonu, tāpēc biedrība “Esam Jērcēniem” nolēma apvienot savus spēkus un nākt palīgā iedzīvotājiem sakārtot vidi, lai tā kļūtu estētiski pievilcīga un arī funkcionāli izmantojama dažādu paaudžu iedzīvotājiem.

Ir sasniegts projekta mērķis - nodrošināt daudzdzīvokļu namu mazajiem un lielajiem iedzīvotājiem sakārtotu, estētiski pievilcīgu un drošu vidi rotaļām un atpūtai brīvā dabā.

Jaunjērcēnu centra daudzdzīvokļu nami būvēti 70. – 80. gados, līdz ar to kādreizējā infrastruktūra, kas kalpojusi bērnu rotaļām pagalmā, bija nolietota un novecojusi. Pašu spēkiem pagājušā gadā atjaunota smilšu kaste, uzbūvētas šūpoles un atjaunoti divi soliņi. Lai nodrošinātu daudzveidīgāku piedāvājumu bērnu atpūtai un rotaļām brīvā dabā, ir papildināti rotaļu elementi, uzstādot slidkalniņu, kāpšanas sienu un tornīti ar jumtiņu, kur bērniem patverties no saules karstajās dienās. Sarūpētas jaunas iekaramās šūpoles, jo esošās bija nolietojušās, koksnes aizsardzībai un ilgākai kalpošanai šūpoļu balsti apstrādāti ar tekstūrdekoru. Atjaunotas vecās metāla līdzsvara šūpoles, kuras ir jau vēsturiskas, jo uz tām šūpojušies tagadējo bērnu vecāki, un tās ir ļoti iecienītas visos laikos. Metāla šūpoles tika demontētas, metāla konstrukcijas iztaisnotas, nokrāsotas un atjaunotas koka daļas sēdēšanai.  Uzstādīta arī rotaļu mājiņa, kurā bērni var spēlēties. 

Veikti arī dažādi papildus darbi, lai pagalms kļūtu pievilcīgāks – iztīrīti betona plākšņu celiņi, ierīkotas  apdobes pagalma ceriņiem, iestādīts jasmīns un uzstādīti palešu soliņi.

Lai vecākās paaudzes iedzīvotājiem būtu vieta, kur apsēsties, tika atjaunoti pagalma soliņi, izrakti vecie betona pamati un demontētas satrupējušās koka daļas.

Jaunjērcēnu centrā bērnu rotaļlaukums nav pieejams, centra mājās dzīvo vairākas jaunās ģimenes ar bērniem, kuriem  atpūtas un rotaļu iespējas bija ļoti niecīgas. Realizējot projektu, tika radīta bērniem labvēlīga vide, kur pavadīt laiku kopā ar vecākiem, attīstot un trenējot dažādas fiziskās spējas un iemaņas. Tagad pagalmā gandrīz ik dienu valda rosība, bet nedēļas nogalēs īpaši, kad pie vecvecākiem ciemojas mazbērni. Pagalmā paspēlēties mēdz atnākt arī apkārtējo māju bērni.

Pagalms ir iedzīvotāju kopīgā pasaule, kur tikties, sarunāties, atpūsties, strādāt, reizēm arī pamuzicēt un vienkārši papriecāties par zāles zaļumu, ziedošajiem ceriņiem un bērnu smiekliem. Vecākās paaudzes iedzīvotāji gadalaiku maiņas un norises pagalmā vēro caur logu. Arī viņi priecājas par pārmaiņām pagalma izskatā.

Daudzdzīvokļu namu pagalmi ir arī Strenču novada seja, jo “Trešajā mājā” atrodas sabiedriskas iestādes, kuras ik dienu apmeklē gan vietējie iedzīvotāji gan citi cilvēki. – Jērcēnu pagasta Veselības punkts un veikals “Livonija”.

Ginta Gailīte, biedrības “Esam Jērcēniem” valdes locekle.

Ielādēju... 
      Atpakaļ