Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība

ENG | LV |


 
 

Gaujas plostnieku svētki

PLOSTNIEKU SVĒTKI - LIETA, KAS JĀIZBAUDA!

Lai saglabātu Gaujas koku pludinātāju amata prasmi un popularizētu plostu siešanas tradīciju, katru gadu maija trešajā sestdienā Strenčos notiek Gaujas plostnieku svētki. Pasākums iesākas jau pāris dienas iepriekš, kad pie Spicu tilta tiek siets plosts un notiek divu dienu nobrauciens pa Gauju no Spicu tilta līdz Vecajam ozolam Strenčos. Svētku dienā Strenču brīvdabas estrādē notiek gadatirgus, kopīga plosta sagaidīšana pie Vecā ozola, iespēja nobaudīt Plostnieku zupu un Plosta prieku, kā arī dažādas jautras aktivitātes bērniem un pieaugušajiem plostnieku garā. Dienas gaitā notiek plaša kultūras programma, bet vakara izskaņā var baudīt Vakara mūziku uz Gaujas un līdz pat rīta gaismai izdancoties pirmajā zaļumballē.

Skaistā Vidzemes mazpilsēta Strenči Jūs sagaidīs ar ievziedu smaržu un lakstīgalu treļļiem. Bagātīgā Gaujas plostnieku svētku programma aicina piedzīvot daudzas interesantas lietas, kas atgādina par vēsturiskiem procesiem Latvijā. Šajā pilsētā ļaudis ciena, godā un turpina koka plostu un pludinātāju tradīcijas. Brauciet ciemos!

Kā nokļūt Strenčos?

 • ar automašīnu - Strenči sasniedzami braucot no Rīgas, Valmieras, Valkas pa ceļu A3, braucot no Smiltenes pa ceļu P25
 • ar autobusu - Strenčiem ir tiešā satiksme ar Rīgu, Valmieru, Valku, Smilteni
 • ar vilcienu - Strenčiem ir tieša vilcienu satiksme ar Rīgu, Valmieru, Valgu

 

      20. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI "PA GAUJAS LOKIEM" NOTIKS

2017. GADA 20. MAIJĀ STARPTAUTISKAJĀ PLOSTNIEKU PILSĒTĀ STRENČOS !

AICINĀM TIRGOTĀJUS UZ PLOSTNIEKU SVĒTKU GADATIRGU!

Ir sākusies gatavošanās 20. Gaujas plostnieku svētkiem 20. maijā. No plkst. 8:00 pie estrādes darbosies Plostnieku svētku GADATIRGUS. Aicinām novada un pārnovadu uzņēmējus, mājražotājus, tautas daiļamata meistarus, zemniekus u.c. tirgotājus piedalīties šajā pasākumā!
Gaidīsim interesantu, noderīgu, praktisku, skaistu, vērtīgu lietu tirgotājus!
Tirdzniecības vietu ierādīšana un tirgošanās atļauju izsniegšana notiks pasākuma dienā. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 25422684. Pasteidzieties! Pirmie tirgotāji jau ir pieteikušies!

 

20. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU “PA GAUJAS LOKIEM ”

PROGRAMMA:

17.maijs

No plkst.9.00-14.00 Plostu siešana pie Spicu tilta GPS 57.671856,26.001162

18.- 19.maijs

Plosta ekspedīcija lejup pa Gauju

19. maijs

Plkst.18.00   Koncertuzvedums – piedalās Čehu bruņinieki pie Sedas kultūras nama

20.maijs

No plkst.8.00 Plostnieku tirgus pie brīvdabas estrādes

No plkst. 8.00 - 18.30 Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss pie brīvdabas estrādes

Konkursa nolikums 

No plkst.10.00 Izklaidējošas aktivitātes lielajiem un mazajiem         

Piepūšamās atrakcijas  (maksas pasākums)

Sadarbībā ar aģentūru “Zebra”- stends “Apgāžamais auto” un alkohola reibumu imitējošās brilles

Fotografēšanās ar multeņu tēliem

Dažādu kārumu degustēšana un baudīšana

REDRIFT profesionālo radio vadāmo mašīnu trase (maksas pasākums)

No plkst. 10.30 Plosta sagaidīšana, Svētku gājiens, Plostnieku svētku atklāšana un rīta programma kopā ar Māri Grigali.

Plostnieku godināšana

Jaunās plostnieka skulptūras atklāšana

Dzimšanas dienas svinības

Koru sadziedāšanās

Plostnieku svētku svarīgāko notikumu izspēlēšana etīdēs

No plkst. 13.00 Plostnieku mielasts gatavos ārzemju viesi un pašmāju meistari

No plkst. 13.00 I. Opmaņa foto izstāde “Plostnieku svētki 20 gadu garumā”

No plkst. 13.00 – 19.00 Jautrais vilcieniņš pa maršrutu brīvdabas estrāde – PNS 

(Maksas pasākums - biļetes būs iegādājamas Tūrisma informācijas teltī)

No plkst. 14.00 Sporta spēles plostnieku garā pie brīvdabas estrādes

No plkst. 19.00 - 01.00 Muzeju nakts pasākums “Pēdas pulkstenī” Strenču PNS muzejā

No plkst. 19.00 Koncertuzvedums - piedalās čehu bruņinieki, Strenču novada deju kolektīvi un folkmūzikas grupa “Daba San”   brīvdabas estrādē

No plkst. 21.00 Gaismas parka iedegšana pie brīvdabas estrādes

No plkst. 21.30 Vakara mūzika uz Gaujas   

No plkst. 22.00 Gaismas spēles uz Gaujas “Mag.Chem.Mag. Art”         

No plkst. 22.30 Zaļumballe ar grupu “Džentlmeņu špagats” ieeja 3 EUR

Visas dienas garumā - Strenču airēšanas maratons “Plosta ceļš 2017” Sacensību distance Gaujā 37,5 km garumā no Spicrāmja tilta līdz Strenčiem.

Visas dienas garumā - 7D KINO - mūsdienīga atrakcija, kas sagādās neaizmirstamus piedzīvojumus, skatoties 3 dimensiju filmu un izjūtot pārējās 2 dimensijas uz savas ādas (maksas pasākums

 

19. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI - 

2016. GADA 21. MAIJĀ STARPTAUTISKAJĀ PLOSTNIEKU PILSĒTĀ STRENČOS !

 

SVĒTKU PROGRAMMA LASĪT ŠEIT

 

18. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI

2015. GADA 16. MAIJĀ.

 

 

 

18.GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU NORISE          

 • No plkst. 8:00 – Svētku gadatirgus, visas dienas garumā darbosies Plostnieku informācijas telts (pie Plostnieka skulptūras).
 • No plkst. 9:00 – Atrakcijas bērniem-  jautrus brīžus bērniem un vecākiem sagādās "Pārsteigumu karuselis" (brīvdabas estrādē). Interesantas nodarbes kopā ar Cēsu Bērnu Zinātnes centru Z(in)oo, ūdensbumbas, piepūšamās atrakcijas u.c. aktivitātes (par samaksu). Varēs Izbaudīt „Orbitron” atrakciju un sajusties, kā lidojot kosmosā! ( „Orbitron” ir atrakcija, kas simulē lidojuma un bezsvara stāvokļa sajūtu, tāpēc to mēdz dēvēt par kosmonautu un pilotu trenažieri. „Orbitron” ir pirmā un vienīgā šāda veida atrakcija Latvijā!Lidojums ar „Orbitron” ir pa spēkam ikvienam – gan mazam skolniekam, gan nopietnam kosmonautam, gan vecmammai! Atrakcija piemērota cilvēkiem no 5 līdz 70 gadiem, maksimālais svars – 130 kg. Esam pārliecināti – būs gan bailīgi smiekli, gan prieka asaras!)
 • No plkst. 11:00 – Plostnieku mielastu mednieku gaumē krodziņā “Pie Jāņa” sāks gatavot Jānis Ence (pie jaunā ozola). Viņam palīdzēs biedrības “Kāre” saimnieces. Svētku laikā varēs nobaudīt arī Firsta madāmas kārumus un “Donu” Ilzes cienastu.
 • Plkst. 11:00 – Plosta sagaidīšana, plostu šogad “noars” Latvijas spēkavīri. Plostnieku gājiens, svētku atklāšana, apsveikumi, uzrunas. Plostnieka skulptūras 15. dzimšanas dienas svinības.
 • No plkst. 11:00 – Strenču airēšanas maratons 2015 “Plosta ceļš”  -  Starts plkst.11:00, pie Spicu tilta (Spicrāmis). Finišs Strenči, pretī Gaujas plostnieka figūrai. Distances garums 37,5 km. Organizē Latvijas Kanu airēšanas biedrība sadarbībā ar Strenču novada domi. Informācija par maratonu:

  http://airesana.lv/plosta_cels2015

 • plkst. 11:30 – Pašdarbības kolektīvu koncerts (pie Plostnieka skulptūras).
 • Plkst. 13:00 – Latvijas spēka atlētu federācijas čempionāts – šovs, iesaistot plostniekus un skatītājus -  vadītājs R.Bergmanis (pludmalē pie ozola). Čempionātā piedalīsies spēkavīri: Edgars Andersons, Jānis Ilgavižs, Dainis Zāģeris, Aivars Šmaukstelis, Oskars Martužans, Artis Plivda, Didzis Zariņš, Igors Podčeredņičenko, Ivars Grahoļskis, Magnuss Vucāns skatīt šeit Čempionāts notiek sadarbībā ar Valkas novada domi un citiem atbalstītājiem. Vairāk: 

  www.parstipru.lv

 • Plkst. 15:00 – Dokumentālās filmas “Ātrāk par straumi” demonstrācija lasīt šeit, veco plostnieku tikšanās, informatīvo materiālu izstāde – (Tautas interešu nama telpās bibliotēkā).
 • No plkst. 15:00 – Vizināšanās ar plostu un laivu (no laivu piestātnes) (par samaksu).
 • No plkst. 19:00 – 1.00 – Muzeju nakts aktivitātes “Drāmas terapija” (PNS muzejā).
 • Plkst. 20:00 – Koncerts "Slavenais Jersikas orķestris un brāļi Auzāni" https://www.draugiem.lv/jersikas-orkestris/ (brīvdabas estrādē) (ieeja brīva).
 • Plkst. 22:00 – Vakara mūzika uz Gaujas.
 • Plkst. 22:30 – Nakts balle ar grupu Galaktika https://www.draugiem.lv/galaktika/(brīvdabas estrādē) ( ieeja 4 eiro).
 • Plkst. 23:00 – Strenču mūzikas skolas audzēkņu Nakts koncerts (Strenču ev. lut. baznīcā).

 

 

09.05. 2014.

SVĒTKU PROGRAMMA lasīt šeit 

PLOSTNIEKU MIELASTS

Tradicionālās Plostnieku zupas vietā šajos Plostnieku svētkos būs īpašs Plostnieku mielasts, ko gatavos restorāna "Kaļķu Vārti" šefpavārs Raimonds Zommers un divi "Pavāru kluba" valdes locekļi - restorāna "Hercogs" šefpavārs Andris Rūmītis un kulinārijas šova "Mūsdienu Latvijas garša" finālists Artūrs Freibergs.

   Plostnieku mielastā tiks pasniegts uz lazdas iesma gatavots jēra gaļas kebabs ar plāni ceptu maizi, Grauzdēta lauka rupjmaize ar marinētu cukini un linsēklām un medījuma gaļas zupa ar kailgraudu miežiem, kazas sieru un svaigiem garšaugiem.

   Jāatzīst, ka restorāna cienīga ēdienkarte šogad tiks piedāvāta plostniekiem un svētku viesiem. Lai labi garšo!


www.pavaruklubs.lv

07.05.2014.

PAR AUTOMAŠĪNU NOVIETOŠANU GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU LAIKĀ

Pašvaldības policija informē, ka Plostnieku svētku norises laikā 17. maijā automašīnas būs iespējams novietot uz Trikātas ielas  un J.Ziemeļnieka ielas tam paredzētajās vietās. Lūgums sekot informācijas zīmēm!

06.05.2014.

STARPTAUTISKĀ PLOSTNIEKU PILSĒTA GATAVOJAS 17. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKIEM

Starptautiskajā plostnieku pilsētā Strenčos rit sagatavošanās darbi 17. Gaujas plostnieku svētkiem. Gadu garumā svētku norise ir pilnveidojusies, kļuvusi daudzveidīga un interesanta gan dalībniekiem gan skatītājiem. Šogad svētkiem īpaši starptautisks skanējums, jo Strenčos notiks Starptautiskās Plostnieku asociācijas 27. Ģenerālā Asambleja. Strenčos sagaidīsim 18 delegācijas no 10 Eiropas valstīm, kopskaitā ap 190 dalībnieku. Eiropas plostnieki piedalīsies arī plosta siešanas procesā pie Spicu tilta un dosies ekspedīcijā ar plostu lejup pa Gauju. Viesiem tiks parādītas gan mūsu novada gan Latvijas interesantākās vietas, viņi ciemosies Siguldā, Valmiermuižas alus darītavā, Brenguļu alus sētā, Lauku mājā "Ķempēni", ar vagoniņu dosies ekskursijā pa Sedas purvu.
    Svētku dienā 17. maijā visas dienas garumā notiks daudz un dažādas interesantas izklaides un aktivitātes, kurās aicinām piedalīties strencēniešus un pilsētas viesus. Lai svētki varētu notikt krāšņi un bagātīgi, esam pateicīgi ļoti daudziem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Ir ieguldīts milzīgs darbs svētku plānošanā un sagatavošanā, esam daudz jau paveikuši, taču pats atbildīgākais mūs vēl gaida. Šogad svētku organizēšanā mūsu sadarbības partneri būs "Pavāru klubs", SIA "Jurģa parks", LLU Meža fakultāte, "Husqvarna", SIA "Mālpils piensaimnieks", A/S "Trikātas siers", Smiltenes Valsts tehnikums, Latvijas Kanu airēšanas biedrība, Latvijas Nacionālais teātris un daudzi citi.
    Esam lepni, ka daudzu gadu garumā esam noturējuši un saglabājuši šos svētkus, lepojamies ar biedrības "Gaujas plostnieki" biedriem un viņu ieguldījumu, nežēlojot savu brīvo laiku. Plostniecība ir mūsu pilsētas saknes un šo tradīciju saglabāšana ir mūsu svēts un godpilns uzdevums. Mūsuprāt, tā ir liela drosme un uzdrīkstēšanās organizēt svētkus ar plašu starptautisku skanējumu. Lai varētu nodemonstrēt mūsu plostnieku prasmes un tradīcijas, šogad tiks sieti divi plosti. Plosta siešanā piedalīsies arī jaunie plostnieki – Strenču novada vidusskolas skolēni. Par plosta siešanu un plostnieku tradīcijām ir ieinteresējušies arī LLU studenti, kuri piedaloties plosta ekspedīcijā veiks pētniecību saviem studiju darbiem. 
    Jau iepriekšējos gados mums ir izveidojusies sadarbība ar LLU Meža fakultāti, kas svētkos organizē baļķu zāģēšanas paraugdemonstrējumus. Šogad notiks koka skulptūru zāģēšanas konkurss un konkursa uzvarētājam tiks "Husqvarna" balva. Priecē fakts, ka konkursā apsolījis piedalīties arī strencēnietis Guntars Briedis.
    17. Gaujas plostnieku svētki Jūs pārsteigs ar gastronomiskām izpriecām, sportisku azartu, kvalitatīvu kultūras programmu un patīkamu atpūtu, ja izvēlēsieties būt mūsu viesu vidū. Nāciet, brauciet, izbaudiet! Svētki būs notikums, kas ilgi saglabāsies atmiņā!


 Ginta Gailīte, Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

04.04.2014. 

PLOSTAM JĀIET PLOSTA CEĻŠ

17.MAIJĀ – 17. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI

SVĒTKU NORIŠU PLĀNS

 • Visu dienu darbosies Plostnieku informācijas telts pie Plostnieka skulptūras;

 • No plkst. 8:00 Svētku gadatirgus andele pie brīvdabas estrādes;

 • Bērnu pilsētiņa "Jurģa parks"ar piepūšamajām atrakcijām un citas aktivitātes pie brīvdabas estrādes;

 • Izjādes un vizināšanās ar zirgiem gar Gaujas krastu;

 • No plkst. 9:45 "Husqvarna" balvas izcīņa koka skulptūru zāģēšanas konkursā – pie estrādes;

 • Baļķu zāģēšanas paraugdemonstrējumi – organizē LLU Meža fakultāte;http://www.mf.llu.lv/

 • "Husqvarna" jaunākās produkcijas prezentācija;http://www.husqvarna.com/lv/home/

 • Plkst. 10:00 Plosta sagaidīšana pie Vecā ozola, plostnieku gājiens, svinīgā svētku atklāšana;

 • Informatīvā stenda „Gaujas koku pludināšanas vēsture, plostu siešanas prasmju saglabāšana, un tradīciju kopšana” atklāšana Gaujmalā, veco plostnieku godināšana;

 • Plostnieku mielasta gatavošana sadarbībā ar "Pavāru klubu" un pavāriem Raimondu Zommeru, Andri Rūmīti un Artūru Freibergu;www.pavaruklubs.lv

 • "Plostnieku siera" prezentācija un degustācija sadarbībā ar biedrību "Siera klubs" un SIA "Mālpils piensaimnieks". Konkursi un aktivitātes sadarbībā ar Smiltenes Valsts tehnikumu, Firsta madāmu un Smiltiņu. Siera zupu vārīs lauku mājas "Donas" saimniece Ilze Briede http://maizesdarbnica.blogspot.com/

 • A/S "Trikātas siers" produkcijas degustācija un tirdzniecība. SIA RChocolate produkcijas prezentācija un tirdzniecība.

 • Strenču airēšanas maratons 2014 - ” Plosta ceļš” /plkst. 10:00 Spicrāmja tilts – Strenči/ sadarbībā ar Latvijas Kanu airēšanas biedrību./finišs plkst. 14:00 pie vecā ozola /http://airesana.lv/Strencu_maratons2014

 • No plkst. 12:00 – 16:00 Strenču pilsētas bibliotēkā apskatāma foto izstāde “Priekšmetu filozofija”, autori – Marika Eglīte, Agnis Šmits, Česlavs Mazulis.

 • Plkst. 13:00 Sporta spēles plostnieku garā, SUP /stand up paddling/ /stāvus airēšanas sacensības pie brīvdabas estrādes;

 • Plkst. 14:00 Starptautiskās Plostnieku asociācijas biedru 27.Ģenerālā Asambleja;

 • No plkst. 14:00 – 17:00; 19:00 - 01:00 Muzeju nakts aktivitātes “Atspulgi” Strenču PNS muzejā;

 • Plkst. 17:00 Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Tik mīla vien” Strenču novada kultūras centrā www.teatris.lv;

 • Plkst.20:30 Stafetes nodošana Itālijai, "Husqvarna" balvas izcīņas koka skulptūru zāģēšanā noslēgums un apbalvošana, kanoe laivu maratona uzvarētāju apbalvošana, muzicēs grupa “Pērkonvīri”. Cēsu Karmīnsarkanā kora šovkoncerts - Marta Kristiāna Kalniņa vadībā;

 • Pēc koncerta Ugunsšovs vakara mūzikas noskaņās; Agra Dzilnas ugunsskulptūra uz Gaujas, muzicēs grupa “Pērkonvīri”;

 • Plkst. 23:00 Zaļumballe kopā ar grupu “Autobuss debesīs” http://www.autobussdebesis.lv/ Ieeja 3 EUR

 • Plkst. 23:00 Nakts koncerts Strenču ev.lut. baznīcā – Evita Zālīte un Ilze Grunte. Pirms koncerta – svētbrīdis kopā ar mācītāju Arti Eglīti. Muzicēs Strenču Mūzikas skolas audzēkņi, pedagogi un ērgelnieks Leons Āķeris.

Sīkākai informācijai lūdzam sekot līdzi norādēm svētku laikā

 

 

05.03.2014.

AICINĀM PIETEIKTIES BRĪVPRĀTĪGOS!

   Mēs vienmēr priecājamies par aktīviem, darbotiesgribošiem cilvēkiem, kuri gatavi palīdzēt lielu pasākumu organizēšanā. Šogad, 17. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU veiksmīgā organizēšanā un norisē būs nepieciešama ļoti daudzu brīvprātīgo palīgu iniciatīva. Aicinām pieteikties brīvprātīgos darbam no 13. - 17. maijam 17. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU laikā!

   Ja Tevi tas interesē, un Tu vēlies palīdzēt svētku norisē, tad PIESAKIES! Sūti savu pieteikumu līdz š.g. 3. maijam sabiedrisko attiecību speciālistei Gintai Gailītei, e-pasta adrese: ginta.gailite@strencunovads.lv

GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI - VIDZEMES VEIKSMES STĀSTS lasiet šeit: http://www.vidzemesstasti.lv/tales/980191039?locale=lv

20.05.2013.

PALDIES PAR 16. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKIEM STRENČOS!

16.Gaujas plostnieku svētki ir tradicionāls kultūras notikums Strenčos. Šogad šie svētki tika svinēti jau sešpadsmito gadu. Ikviena liela kultūras pasākuma neatņemama sastāvdaļa ir cilvēki, kuri ir palīdzējuši svētku norisē. Svētku organizatori pateicas visiem tiem, kas strādāja, atbalstīja un paši piedalījās. Paldies par izturību un pašaizliedzību visiem kopīgi uzburot skaistus un neaizmirstamus svētkus! Uz tikšanos nākošajos - 17. Gaujas plostnieku svētkos!

Īpašu paldies sakām:

Strenču novada Tūrisma speciālistei - starptautisko projektu vadītājai Ilonai Pinzulei

Strenču novada vidusskolas direktorei Dacei Gaigalai un 

Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes „Minkāns” vadītājai Sandrai Āķerei

par līdzdalību Eiropas Savienības programmas "Eiropa Pilsoņiem" projektā "Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana Eiropas pilsoņu aktivitātei", sirsnīgi uzņemot un koordinējot ārzemju delegācijas viesus visu svētku laiku. 

Īpašu paldies sakām arī Strenču novada Kultūras centra darbiniekiem par  milzīgo veikumu  ārpus tiešā darba pienākumiem.

Paldies mūsu sponsoriem un atbalstītājiem: 

“BTA Insurance Company" personīgi Sarmītei Kaģei

AS "Strenču MRS" personīgi Andrim Krastiņam un Reinim Muižniekam 

SIA „Strenču aptieka"  personīgi Agitai Boķei
IK „Kristija”
personīgi Zeltītei Gecai
SIA „Valrek”
personīgi Jānim Lilienfeldam
SIA „Kaktuss”
personīgi Rudītei Pētersonei
SIA „LAR&CO” personīgi Aivaram Rēpelim
SIA „Kunturi”  personīgi Guntai Balodei
SIA "Servilat" personīgi Inesei Semjonovai 

SIA „Liepkalni” personīgi Aigaram Veldrem 

SIA „Abula” personīgi Jurim Freivaldam 

SIA „Ložas AB” personīgi Gunitai Krumholcei 

AS „Virši” Degvielas uzpildes stacija Smiltene personīgi Aldim Eglītim 

SIA „Austris AG” vairumtirdzniecības bāzei personīgi Gintam Amonam 

SIA „Radošā dizaina darbnīca- LIRE” personīgi Līgai Riekstiņai 

SIA „Amarillis” ziedu veikals personīgi Lanai Blūmai 

SIA „LKZ” personīgi Daigai Kreicbergai  

VUGD Strenču postenim personīgi komandierim  Aleksejam Jefimovam

 

 16. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI - 2013. gada 18. maijā

 

02.05.2013.

16. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKU PROGRAMMA lasīt šeit

09.04.2013.

AICINĀM PIETEIKTIES BRĪVPRĀTĪGOS!

   Ikviena liela kultūras pasākuma neatņemama sastāvdaļa ir brīvprātīgie, kuri tiek aicināti iesaistīties un palīdzēt svētku organizēšanā. Aicinām pieteikties brīvprātīgos darbam no 13. - 19. maijam 16. Gaujas Plostnieku svētku laikā!

   Ja Tevi tas interesē, un Tu vēlies palīdzēt svētku norisē, tad PIESAKIES! Sūti savu pieteikumu līdz š.g. 3. maijam sabiedrisko attiecību speciālistei Gintai Gailītei, e-pasta adrese: ginta.gailite@strencunovads.lv

 

23.05.2012.

LIELAIS PALDIES!

IELŪDZAM UZ 15. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKIEM!

 

SVĒTKU PROGRAMMA:

08.00 Plostnieku svētku gadatirgus - pie estrādes

Darbosies Plostnieku informācijas telts, bijušo plostnieku reģistrācija - pie Plostnieka skulptūras  

10.00 Ceļavārdi plostniekiem kopā ar Māri Grigali - pie Vecā ozola
10.30 Zupas vārīšana ar Elmāru Tanni - pie Vecā ozola
11.00 Plosta sagaidīšana - pie Vecā ozola
11.30 Svinīgais pasākums ar Plostnieku godināšanu un E. Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra defilē - pie Vecā ozola
13.00 Ziedu upes stādīšana /veco plostnieku tikšanās Plostnieku teltī kopā ar Kārli Anitenu/ - pie plosta maketa
14.30 Baļķu zāģēšanas demonstrējumi - pie plosta maketa
17.00 Viļķenes amatierteātra izrāde ’’Žņaudzavas zelts’’ - estrādē
19.00 Gintas Traines modes teātra tērpu demonstrējumi- šovs par tēmu "ŪDENS" -  estrādē
20.00 „Dzelzs Vilks” koncerts -  estrādē - www.dzelzsvilks.lv
20.50 Vakara mūzika - pie Vecā ozola
21.00 Gaismas un mūzika uz Gaujas
• Ugunspūtēju "Fire Spirit" šovs uz plosta - www.firespirit.lv
• Vakara mūzika - pie Vecā ozola

22.00 Zaļumballe kopā ar grupu „Zelta Vilks” - estrādē, ieeja Ls 2,50 -

Pirmo reizi Strenčos notiks Muzeju nakts aktivitātes. Dienas gaismā no plkst. 13.00 – 15.00 un vakara cēlienā no 19.00 – 01.00 Strenču PNS muzejā Valkas ielā 11a – 1, Daktera mājā darbosies 1907. gadā būvētā "Laika mašīna".

23.05.2011.

PALDIES PAR KOPĪGI RADĪTAJIEM SVĒTKIEM!

PLOSTNIEKU ZUPU uz plosta vārīja Mārtiņš Sirmais, to filmēja LNT. 29. 05.2011. raidījumu "Sirmā ēdienkaratē" iespējams noskatīties šeit http://www.tvnet.lv/online_tv/13226 

10.05.2011.

 

 

Aicinām piedzīvot vislabāko nedēļas nogali maijā!

Uz tikšanos 21. maijā 14. Gaujas Plostnieku svētkos!

 • PLOSTA SIEŠANA 18. maijā pie Spicu tilta;

 • 19. maijā sākas EKSPEDĪCIJA ar plostu pa Gauju;
 • 21. maijā Pie Plostnieka skulptūras darbosies informatīvā PLOSTNIEKU TELTS;
 • PLOSTA SAGAIDĪŠANA plkst.11.00 Strenčos pie Vecā ozola;
 • No plkst. 8.00 pie estrādes darbosies Plostnieku svētku TIRDZIŅŠ;
 • SVĒTKU ATKLĀŠANA 21. maijā plkst. 11.00  Gaujas krastā pie Vecā ozola, kur tiks stādīts JAUNS OZOLS, bet, lai atzīmētu plūdu rekordlīmeņus, tiks uzstādīts PLŪDU STABS;
 • Svētku kultūras programmas ietvaros PAŠDARBNIEKU KONCERTS plkst. 12.00;
 • Mazajiem apmeklētājiem pie estrādes plkst.12.00 notiks ATRAKCIJAS;
 • PLOSTNIEKU ZUPU šogad ir apsolījis vārīt populārais pavārs MĀRTIŅŠ SIRMAIS, un tā tiks pasniegta no plkst. 13.30;
 • Plkst. 14.30 Gaujmalā  būs VĪRU SPĒLES plostnieku garā;
 • Netradicionālo PELDLĪDZEKĻU DEMONSTRĒJUMI notiks plkst. 15.00 no Lielās pludmales līdz Vecajam ozolam;
 • PLOSTA MAKETA ATKLĀŠANA kopā ar bijušajiem plostniekiem plkst. 15.30 laukumā pie autoostas;
 • Pēc Plosta maketa atklāšanas bijušo PLOSTNIEKU TIKŠANĀS;
 • Plkst.17.30 estrādē J.Ziemeļnieka Strenču Tautas TEĀTRA IZRĀDE “Čehovs...”;
 • VAKARA KONCERTĀ plkst. 20.00  uzstāsies deju grupa DZIRNAS;
 • Plkst 21.30 pie Gaujas tilta tiks svinīgi atklāta zīme STARPTAUTISKĀ PLOSTNIEKU PILSĒTA, un uz Gaujas skanēs  VAKARA MŪZIKA;
 • Plostnieku svētku diena noslēgsies ar ZAĻUMBALLI plkst. 22.00 kopā ar populāro un iemīļoto grupu APVEDCEĻŠ, ieeja Ls 2,-
   

02.05.2011.

ESI AKTĪVS UN DALIES!

Strenču novada vidusskolas skolēni aicina piedalīties atrakcijās Plostnieku svētkos un ziedot rotaļlietas vai galda spēles Organizācijas "Glābiet bērnus" Strenču nodaļai. lasīt šeit

 

14.04.2011.

NETRADICIONĀLO PELDLĪDZEKĻU PARĀDES nolikums

04.04.2011.

Šogad viens no nozīmīgākajiem pasākumiem Strenču novadā -14. GAUJAS PLOSTNIEKU SVĒTKI sāksies 18. maijā un noslēgsies 21. maijā. Pēc tradīcijas, svētki sāksies ar plosta siešanu, tad ekspedīcija ar plostu dosies no Spicu tilta līdz Strenčiem, kur plostu sagaidīsim 21. maijā  plkst 11.00.

   Plostnieku svētku atklāšana un plostnieku godināšana, kā arī citas aktivitātes notiks Gaujas krastā pie Vecā ozola. Šogad arī Strenčos tāpat kā 14 Eiropas pilsētās plānots uzstādīt zīmi "STARPTAUTISKA PLOSTNIEKU PILSĒTA". Vecā ozola vietā ir iecerēts iestādīt jaunu ozolu un, lai atzīmētu plūdu rekordlīmeņus, uzstādīt Plūdu stabu.

   Svētku kultūras programmas ietvaros rīta koncertā būs iespēja apmeklēt pašdarbnieku koncertu, bet vakara koncertā pie mums viesos būs profesionāli dejotāji no deju grupas "Dzirnas". Uz Gaujas skanēs arī Vakara mūzika, bet pasākums noslēgsies ar zaļumballi kopā ar grupu "Apvedceļš".

      Svētkos turpināsies arī iepriekšējā gadā uzsāktā tradīcija - netradicionālo, nemotorizēto peldlīdzekļu demonstrējumi, būs arī vīru spēles plostnieku garā un bijušo plostnieku tikšanās, bet Plostnieku zupu šogad ir apsolījis vārīt populārais pavārs Mārtiņš Sirmais.

   Aicinām sekot informācijai turpmāk interneta vietnē www.strencunovads, informatīvajā izdevumā "Mūsu novada vēstis", reģionālajā laikrakstā "Ziemeļlatvija" u.c.

Ginta Gailīte, Strenču novada sabiedrisko attiecību speciāliste.

Papildu informācija: Strenču TIC, tālr. 64715667

Strenču kultūras nams, tālr.64715630