Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība


 
 

Aktualitātes novadā

   

TŪRISMA RALLIJS CAURI STRENČU NOVADAM
05.03.2014


   1. martā Ziemeļvidzemes ceļos varēja manīt dīvaini noformētus braucamrīkus, kuros pārvietojās jautri, dažādi tērpušies tūrisma rallija dalībnieki, kuri devās Ziemeļvidzemes izpētē. Tie bija portāla www.atputasbazes.lv rīkotā tūrisma rallija – brīvdienu izbrauciena dalībnieki,  kurus pa iepriekš sarunātiem objektiem ceļojumā veda Lāsteka. Šogad rallijam bija pieteicies rekordliels skaits dalībnieku – 250 ekipāžas ar vairāk kā 800 dalībniekiem.  Organizatori solīja dalībniekiem vēl nebijušus ziemas piedzīvojumus, negaidītus pavasara pārsteigumus, neparastas tikšanās un āķīgus jautājumus, jaunatklājumus un atkalredzēšanās. Objektos rallija dalībniekiem bija jāpaveic dažādi interesanti uzdevumi – jāatmin plostnieku termini, jāizzina medicīniski jautājumi, jāsaliek puzle, jāsakārto pareizā secībā dzejoļa rindiņas. Tādi bija uzdevumi rallija dalībniekiem, kuri paviesojās Strenču novadā. Paveicot uzdevumu komandai tika piešķirti punkti, kas deva iespēju nopelnīt kādu balvu no tūrisma rallija atbalstītājiem. Strenču novadā rallija dalībniekus gaidīja Sedas kultūras namā, Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejā, Strenčos pie Plostnieka skulptūras un Jērcēnmuižā. Pavisam bija iespēja paviesoties 28 vietās Siguldas, Cēsu, Smiltenes, Valkas, Strenču novados.
    Jērcēnmuižā visas dienas garumā paviesojās 146 tūrisma rallija dalībnieku komandas,  kopskaitā 531 dalībnieks. Viesi tika iepazīstināti ar muižas vēsturi, nesteidzīgākie izmantoja iespēju pašaudīties Mednieku nama šautuvē un nobaudīt Dižozola kafiju un gardos pīrādziņus. Viesi tika aicināti atgriezties vasarā, kad sazaļos diženais Kaņepju ozols, lai veltītu laiku pamatīgākai Jērcēnmuižas iepazīšanai.
    Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejā viesiem ceļu rādīja norāžu stabs rādot virzienu uz Post Stackeln, Wolmer, Walk, Wolfart un citām vietām. Muzejā laipni sagaidīja Elektroterapeite, Mākslas terapeite un Ceļinieks - masažieris. Apmeklētājiem bija iespēja izzināt medicīniskus jautājumus, iepazīties ar muzeja ekspozīciju, saņemt masāžu ar vēsturisku masāžas aparātu, iemācīties veidot filcētas krelles. Slimnīcas muzeju apciemoja 181 rallija dalībnieku ekipāža. Uz noslēguma pasākumu Siguldā aizceļoja arī muzeja simpātiju balva - Miega spilvens. Visi rallija dalībnieki tika laipni aicināti atgriezties šeit 17. maijā, kad Strenčos svinēs Gaujas plostnieku svētkus un visā Latvijā notiks Muzeju nakts.
    Strenčos rallija dalībnieki piestāja arī Gaujas krastā pie Vecā ozola un izmantoja iespēju nofotografēties pie Plostnieka skulptūras. Šeit visus sagaidīja biedrības "Šūpolēs" aktīvistes, kas šoreiz bija pārtapušas par plostniecēm. Rallija dalībniekiem nācās palauzīt galvas atminot, ko nozīmē korņiks, locis un malacis. Strenčos tūristi varēja iegādāties Plostnieku galvaspilsētas suvenīrus.
    Sedas kultūras namā tika dots uzdevums salikt puzles, kurās attēloti senie pilsētas vārti, Sedas kultūras nams vai Sedas galvenā iela. Ikviens varēja iegādāties arī suvenīrus – sērkociņu kastītes ar šādiem pašiem attēliem. Par izpildīto uzdevumu dalībnieki saņēma savos ceļvežos vēsturisku Sedas kultūras nama trijstūra zīmogu. 
    Vasarā gaidāms nākošais tūrisma rallijs. "26. jūlijs – šo datumu iesakām paturēt prātā. Dosimies izpētīt Kurzemes jūras piekrasti un, esam pārliecināti, tā būs viena no pašām vērtīgākajām gada dienām. Meklēsim kuršu jūras braucēju pēdas, raudzīsim, kā klājas lībiešu ciemos, kā dun Kurzemes meži un vēl, un vēl. Protams, šādā reizē neiztikt bez leģendām – arī par kuršu pirātiem. Zinām taču slaveno dāņu vikingu teicienu: Dievs, sargi mūs no kuršiem! Tad nu slavenie pirāti, kas jau sen kļuvuši par labajiem jūrniekiem, tūrisma rallija dalībniekus pavadīs Engurē, Mērsragā, Rojā, Kolkā, Mazirbē, Dundagā un Talsos," sola pasākuma režisore Anita Grīniece.
    Nenoliedzami tūrisma ralliji – brīvdienu izbraucieni sagādā patiesu gandarījumu gan braucējiem, gan saimniekiem, kuri viesus uzņem, jo  kļūstam par kādu krietnu pieredzi un sauju lielisku iespaidu bagātāki. Ceram, ka šajā pasākumā ieguldītais mums atmaksāsies ilgtermiņā!  Lai mums visiem izdodas!

Ginta Gailīte, sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto - Ginta Gailīte un Gints Čukurs

Ielādēju... 
      Atpakaļ