Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība

ENG | LV |


 
 

Aktualitātes novadā

   

JAUNUMI VESELĪBAS JOMĀ
14.11.2016


Mūsu novadā bērniem ir iespēja izmeklēt savu sirds veselību ar ”Sirds pases” palīdzību. Tas iespējams skolēniem no 2.-11. klasei.

Sirds Pase - sirds veselības monitoringa sistēma Latvijas bērnu un pusaudžu sirds veselības skrīningam. Šis attālinātais pacientu monitoringa risinājums ir radīts, lai būtu iespējams veikt agrīnu sirds un asinsrites sistēmas problēmu diagnostiku Latvijas skolēniem.

Sirds Pases darbības princips skolās:

•      Skolas medicīnas kabinets tiek aprīkots ar primāro (portatīvo elektrokardiogrāfu DP-EKG-1 un datoru ar interneta pieslēgumu) un vēlams sekundāro (asinsspiediena mērītāju un elektroniskajiem svariem) aprīkojumu. Tiek veikta skolas medmāsu apmācība darbam ar sistēmu (kardiogrāfu un E-MED. centru).

•      Skolas medmāsas veic EKG nolasīšanu ar kardiogrāfu un datu nosūtīšanu uz E-MED. centru.

•      E-MED. centrā sadarbībā ar Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas speciālistiem tiek veikta datu apstrāde apmaksātajiem datiem, un diagnoze ar rekomendācijām tiek nosūtīta skolas medmāsai.

•      Skolas medmāsa saņemto informāciju tālāk nodod bērnu vecākiem.

Sirds Pase ietver interneta vidē izvietotu E-MED. centru, programmatūras nodrošinājumu un bezvadu kardiogrāfu (vienkanāla). Sirds Pase nodrošina pacientu datu pārvaldes sistēmu, kas digitālā veidā uzglabā pacienta dažādu diagnostikas pārbaužu rezultātus. Tā ir izstrādāta, lai spētu darboties dažādās veselības aprūpes iestādēs, tai skaitā skolu medicīnas kabinetos. Sistēma var nodrošināt darba iespējas uz klēpjdatoriem, personīgajiem datoriem, tīkla saslēgumā un šaurās klientu vidēs. Sistēma piedāvā centralizētu failu glabāšanu (izmantojot MS SQL Servera datubāzes iespējas).

Nodrošinām diennakts monitoringa pakalpojumus gan veselības aprūpes nodrošinātājiem, gan arī pacientiem no jebkuras atrašanās vietas. Web centrs ģenerē un ļauj pārvaldīt katra pacienta elektroniskos medicīnas datus, kā arī ļauj tiem piekļūt caur bezvadu plaukstas datora vai personālā datora interneta pārlūku. Pacientiem tiek nodrošināta droša personīgā web lapa, uz kuru var nosūtīt un kur var apskatīt un saglabāt savus veselības rādītājus, ārsta diagnozes un veselības tendences. Ārsti iegūst pieeju drošai pacientu datubāzei, kur glabāt medicīniskos datus un mērījumu rezultātus.

Veicamie mērījumi: Personas datu fiksācija Fizioloģisko datu fiksācija (svars, augums, vecums) Elektrokardiogrammas mērījumi skolēniem pirms un pēc slodzes Assinspiediena mērījumi.

Mājas aprūpe:

Ikviens ir pelnījis iejūtīgu un kvalificētu palīdzību dzīves posmos, kad pats par sevi nespēj parūpēties. Uzticiet rūpes par savu tuvinieku veselību un komfortu pieredzējušiem profesionāļiem. 


IZMANTOJIET IESPĒJU!

Mājas aprūpe pieejama Strenču novadā par telefonu 26460563 un 22042185 ;

Sedas pilsētā- 26731265

Bezmaksas veselības aprūpe mājās –  tas ir valsts finansēts pakalpojums pacientiem tā ierastajā vidē – viņa dzīvesvietā. Veselības aprūpe mājās nodrošina, lai pacients pēc operācijas, pārciestas slimības, traumas, veiktām manipulācijām vai hronisku saslimšanu gadījumā, varētu turpināt saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi mājas apstākļos, sev draudzīgā vidē. 


 Kas veic veselības aprūpes pakalpojumu mājās?

    Veselības aprūpi pacientu dzīvesvietā  sniedz speciāli apmācītas, sertificētas māsas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijām atbilstošu aprūpes aprīkojumu. Pateicoties individuālajai pieejai un savām komunikācijas prasmēm, cienot katra pacienta personību, māsa spēj nodrošināt pacientam labāko veselības aprūpi mājās.

    Medicīnas māsa spēj patstāvīgi novērtēt pacienta veselības stāvokli un profesionāli veikt ārsta noteiktās ārstnieciskās manipulācijas.


Kas var saņemt veselības aprūpi mājās?

* pacienti, kam  ir hroniska saslimšana un pārvietošanās traucējumi, kuru dēļ pacients nespēj ierasties ārstniecības iestādē;

* pacients, kas ir izrakstīts no stacionārās ārstniecības iestādes vai no dienas stacionāra pēc ķirurģiskas iejaukšanās; pacientam (ar diagnozi I60 - Subarahnoidāls asinsizplūdums, I61 - Intracerebrāls asinsizplūdums, I63 - Smadzeņu infarkts, I64 - Insults, neprecizējot, vai tas ir asinsizplūdums vai infarkts vai I69 - Cerebrovaskulāru slimību sekas) nepieciešami medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi un to sniegšana uzsākta trīs mēnešu laikā pēc saslimšanas;


Ko ietver pakalpojums veselības aprūpe mājās?

* perorālo medikamentu sadali;

* medikamentu ievadīšanu ( subkutānas; intravenozas, intramuskulāras injekcijas un infūzi);

* ādas bojājuma aprūpi;

* mākslīgās atveres aprūpi, tai skaitā pacienta un viņa tuvinieku izglītošanu un apmācību par mākslīgās atveres (stomas) traheostomas, gastrostomas, nefrostomas, cistostomas aprūpi;

* enterālu barošanu caur zondi;


Papildus ārsts var nozīmēt arī citus veselības aprūpes pakalpojumus:

* asins analīžu paraugu noņemšanu un  iegūto materiālu nogādāšanu laboratorijā;

* vitālo rādītāju kontroli;

* pacienta un viņa tuvinieku izglītošanu un apmācību par veselības veicināšanas pasākumiem un pacienta aprūpi.


Cik ilgi tiek nodrošināta veselības aprūpe mājās?

* pacientam ar hronisku saslimšanu un pārvietošanās traucējumiem veselības aprūpe mājās tiek nodrošināta līdz 30 kalendāra dienām. Ja veselības aprūpe mājās ir nepieciešama ilgāk, divu darbdienu laikā pirms minētā termiņa beigām ģimenes ārsts apmeklē pacientu un sniedz attiecīgā pakalpojuma sniedzējam atzinumu par pakalpojuma pārtraukšanu vai turpināšanu.

* pēc izrakstīšanās no stacionārās ārstniecības iestādes vai dienas stacionāra sakarā ar ķirurģisku iejaukšanos, veselības aprūpes mājās ilgums ir līdz 10 kalendāra dienām. Ja veselības aprūpe mājās nepieciešama ilgāk, ģimenes ārsts pēc attiecīgā pakalpojuma sniedzēja lūguma apmeklē pacientu un sniedz atzinumu par pakalpojuma pārtraukšanu vai turpināšanu. 


 Kā pieteikties veselības aprūpei mājās?

Pakalpojuma saņemšanai nepieciešams ģimenes ārsta vai stacionārās ārstniecības iestādes speciālista nosūtījums veselības aprūpei mājās, kurā norādīts, kādus veselības aprūpes pakalpojumus nepieciešams nodrošināt, pakalpojuma sniegšanas pamatojums un laika posms, kurā tas jānodrošina .

Ārstnieciskās manipulācijas un procedūras tiek veiktas tikai ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu.

 

Kā notiek veselības aprūpe mājās? Medmāsa:

* regulāri ierodas pie pacienta iepriekš saskaņotā laikā;

* novērtē pacienta veselības stāvokli un  plāno pacienta aprūpi;

* veic nepieciešamās ārstnieciskās manipulācijas;

*  ja nepieciešams, izglīto pacientu vai viņa tuviniekus par jautājumiem, kas saistīti ar pacienta veselības atgūšanu;

* apmāca piederīgos kā pareizi kopt un aprūpēt smagi slimu pacientu;

* saskaņo aprūpes procesa norisi ar pacienta ģimenes ārstu vai speciālistu gadījumos kad nepieciešams veikt korekcijas pacienta aprūpes plānā.


Kāda ir maksa par pakalpojumu?

Pacients ir atbrīvots no maksājuma par pakalpojumu, to apmaksā Nacionālais Veselības dienests. 


Svarīgi zināt!  Pacientam jāiegādājas ģimenes ārsta vai speciālista nozīmētie medikamenti, kas nepieciešami, lai sniegtu veselības aprūpes pakalpojumu mājās.

Informē, Baiba Kondriča veselības koordinators novadā

 
      Atpakaļ