Mājas lapas saturs ir Strenču novada domes īpašums.
Materiālu izmantošana iespējama ar atsauci un pilnā apjomā nevis fragmentāri.
Strenču novada pašvaldība

ENG | LV |


 
 

Aktualitātes novadā

   

AICINA PODOLOĢIJAS UN MANIKĪRA KABINETS STRENČOS
05.05.2015


Vēlos informēt visus savus esošos un topošos klientus - esmu atgriezusies Strenčos, bet jau citā kvalitātē. Pēc vairāku gadu ilga mācību procesa esmu ieguvusi māsas un podologa profesiju. Un tādēļ, ar prieku daru Jums zināmu, ka Stenčos esmu iekārtojusi modernu, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotu podoloģijas un manikīra kabinetu. 

Kvalitatīva pēdu aprūpe nav iedomājama bez podologa, šī profesija Latvijā ir ceļa sākumā, bet tai ir nākotne, ko jau daudzus gadu desmitus ir apliecinājušas citas pasaules valstis, kur šie speciālisti strādā diabēta pacientu aprūpes nodaļās, sociālās aprūpes centros, sporta centros, ambulatorās praksēs un citur. Podologs ir ārstniecības speciālists, kurš piedalās pacientu veselības veicināšanas, izglītošanas, ārstniecības un rehabilitācijas procesā.  Podologa kompetencē ir problemātiskas un/vai bojājumu skartas pēdas novērtēšana, ārstēšana, aprūpe un rehabilitācija, kas ietver pēdas apstrādi, lokālu medikamentozu ārstēšanu un individuālu palīglīdzekļu izgatavošanu vai pielāgošanu. Podologs ne tikai metodiski precīzi izpilda pēdu aprūpes procedūru, bet arī izpilda ārsta nozīmētās manipulācijas un ārstēšanu.

Atšķirībā no pedikīra meistara, kurš nodarbojas ar veselas pēdas apstrādi, podologs novērtē kāju nagu un pēdu ādas stāvokli, konstatē izmaiņas ādas un nagu struktūrā, veic pēdu izmeklējumus.

Problēmas, kuras piedāvā risināt podologs:

  • ādas sabiezējumi
  • papēžu plaisas
  • ieauguši nagi
  • varžacis
  • kārpas
  • nagu sēnītes u.c.

Kvalitatīva pēdu un nagu aprūpe ir nepieciešama jebkuram cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību, bet īpaši svarīgi to veikt - paaugstināta riska grupas pacientiem. Šajā grupā ietilpst pacienti ar asinsrites un jušanas traucējumiem, kustību - balsta sistēmas hroniskām slimībām; iegūtām vai iedzimtām centrālās un perifērās ģenēzes polineiropātijām (piem. cukura diabēts, multiplā skleroze, sekas pēc galvas smadzeņu tilpumprocesiem, traumatiskas parēzes, toksiskas polineiropātijas, poliartrīti, saistaudu sistēmas saslimšanas u.c.) vai pacienti ar paaugstinātu infekciju risku. Tāpat nevar nepieminēt gados vecākus cilvēkus, kuriem dažādu apsvērumu dēļ (redzes problēmas, kustību ierobežojums, iemaņu pavājināšanās utml.) ir grūtības pareizi aprūpēt savas kājas.

Vēlos vien piebilst, ka pēdu aprūpes kabinets atrodas Valkas ielā 11 (slimnīcas teritorijā blakus rentgena kabinetam). Strādāšu pēc pieraksta, pierakstīties un noskaidrot sev interesējošus jautājumus varat zvanot pa tālr. 26122366. Uz tikšanos!

Ilze Žilione 

Ielādēju... 
      Atpakaļ